We are closed for a break over the holidays. Back on 12 January. We wish you a safe and relaxing holiday season and thank you for your ongoing support.

Collection: Food and snack bags

Say goodbye to single-use plastic wrap! Tings reusable food bags make it easy to have a waste-free lunch. Great for keeping sandwiches and snacks fresh, they are also easy to wipe clean and machine washable.
134 products
  • Animal party (small wet bag)
    Animal party (small wet bag)
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Unit price
    per 
  • Bees knees small (small wet bag)
    Bees knees small (small wet bag)
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Unit price
    per 
  • Watermelon small (small wet bag)
    Watermelon small (small wet bag)
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Unit price
    per 
  • Shark sketch small (small wet bag)
    Shark sketch small (small wet bag)
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Unit price
    per 
  • Daisy small (small wet bag)
    Daisy small (small wet bag)
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Unit price
    per 
  • Animal party (inbetweener wet bag)
    Animal party (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Bees knees (inbetweener wet bag)
    Bees knees (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Watermelon (inbetweener wet bag)
    Watermelon (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Shark sketch (inbetweener wet bag)
    Shark sketch (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Rainbow repeat (inbetweener wet bag)
    Rainbow repeat (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Rubber ducks (inbetweener wet bag)
    Rubber ducks (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Retro daisy (inbetweener wet bag)
    Retro daisy (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Bumble bees (inbetweener wet bag)
    Bumble bees (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Sunshine (inbetweener wet bag)
    Sunshine (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Sloths (inbetweener wet bag)
    Sloths (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per 
  • Ice creams (inbetweener wet bag)
    Ice creams (inbetweener wet bag)
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Unit price
    per